Hajítófa

A haíjtófa nem más, mint a versenyszellem első, mondhatni, kőkorszaki megnyilvánulása. Ez a blog is pontosan ezzel fog foglalkozni, vagyis a versenyszellemmel. Még részletesebben: a sporttal.

Naptár

november 2024
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Friss topikok

Utolsó kommentek

Dél-Afrika 2010 25.Görögország

2010.05.17. 13:00 | BoBoN | Szólj hozzá!

Címkék: sport foci foci vb

Görögország válogatottja zárja az első csoportot, amely a vb-szimuláció szerint előreláthatólag, nemhogy nem jut tovább, hanem a negyedik helyen végez. Mondhatnánk úgy is, hogy vakok között félszemű királyok csapata a hellének társasága, amellett, hogy sosem voltak futball-nagyhatalom a játékukat sokan csak antifutballnak szokták bélyegezni, teszem hozzá, némi joggal. Egy nagyon könnyű csoportban végeztek a második helyen, hogy aztán a már fent említett taktika segítségével győzzék le a jobb sorsa érdemes ukránokat, így már másodszor találkozhatnak a világ legjobbjaival. Rehhagel gárdája még mindig a 2004-es Eb-győztes játékosokra épül, ami sokatmondó kritikája az Égei-tenger urainak. Az országban áll a kupleráj egy jó vb szereplés tán kiránthatná az emberek morálját a gödörből. De ebbe azért ne nagyon bízzanak (mármint ők)...

Selejtezők

Azt hiszem túlzás nélkül állíthatom, hogy abból a csoportból még mi is pótselejtezőt érő helyet értünk volna el, a görögök ugyanis Svájc, Lettország, Luxemburg, Moldova és Izrael válogatottjával küzdöttek a kiadó helyekért. Tulajdonképp amikor valamirevaló ellenféllel kerültek szembe (Svájc, Izrael) akkor az egész társaság beszart tanácstalan volt, és nagyon örülhettek, hogy Izrael ellen hazai környezetben sikerült a győzelem. Svájcot viszont egyszer sem ütötték meg. És akkor még nem is említettük a Moldova elleni fiaskót (1:1!). Egy alkalom volt mikor tényleg elhihette egy földönkívüli, hogy egyszer valóban eb-t nyertek a kékmezesek, amikor Lettországot otthon 5:2-re gyepálták, de ezt leszámítva tényleg csak a csoport impotens gárdáinak köszönhetik a második helyet. Ezután következett a pótselejtező az ukránok ellen, akik szembetalálták magukat a fallal, amit sem átugrani sem megkerülni nem tudtak és az az egyetlen bekapott gól jelentette azt, hogy az antifutball is képviselve lesz Dél-Afrikában. 16 év után ismét.

Statisztika(selejtező)

 MérkőzésGyőzelemDöntetlenVereségGólarány
Görögország1273221:10


Történelem

Görögország először 1994-ben az Egyesült Államokban megrendezésre került világbajnokságon mutatta meg magát, és szó se róla, hatalmas blamával tértek haza. Mondjuk a sors sem volt vele túl kegyes, hisz a Argentína, Bulgária, Nigéria ma is remek csapatok, akkoriban pedig a világelit részét képezték. A gauchók 4:0-ra verték őket (Batistuta 3, Maradona 1 gól, micsoda nevek!), Bulgária szintén (Sztojcskov kettőt vert), Nigéria 2:0-ás győzelme pedig még "szépnek" is minősült... Nincs tehát se vb-meccsgyőzelem, -pont, vagy -gól, tulajdonképp a legszegényebb történelemmel vágnak neki az idei eseménynek.

Statisztika(vb)

 MérkőzésGyőzelemDöntetlenVereségGólarány
Görögország30030:10


Kulcsjátékos(ok)

Azért az Eb-győzelmet nem adják focizni nem tudó csapatoknak, és mind az akkori sikerben, mind a kijutásban hatalmas szerepe van a csapatkapitánynak Giorgosz Karagunisznak, aki a Panathinaikosz együttesében is hasonló titulust tudhat magáénak. A keret legtechnikásabb játékosa, igazi belső középpályás, aki nem nagy labdazsonglőr, de remek passzokat ad, és remek fizikumának köszönhetően képes bárki ellen megtartani a labdát. Alappillére Rehaghel stratégiájának, és nem véletlenül ő a válogatott 10-ese. Aki nagy segítségére lehet a gólszerzésben az Theofanisz Gekasz, aki a selejtezőben egymaga 10 találatot szerzett, ezzel ő lett az UEFA selejtezőkörének gólkirálya. Mondhatnánk, ezek ellen még én is betalálok, de a tény attól még tény marad. A Hertha BSC-t nem tudta benntartani, de mivel az egész csapat semmit nem nyújtott az idén (egy remek tavalyi szezon után), ezt nem lehet az egy szem épkézláb csatár nyakába varrni, ráadásul csak fél szezonja lett volna rá. 6 gólra így is jó volt a német bajnokságban. Nem az az igazi villámléptű csatár, mégis rövid vágtágban egész jó, ha az nem tart 10-15 méternél tovább. Gólérzékenysége nagyon csapatfüggő, értem ezt úgy, hogy ha nem kap labdát ő maga képtelen szerezni, illetve cselezőkészsége sem verdesi az egeket. Karagunisszal viszont hibátlanul megértik egymást, szóval ő is és a csapat is nagy-nagy kérdőjel.

Esélyek(B csoport)

Szegény görögök 16 éve Argentína és Nigéria zakóját stoppolták, és a sors fura fintora miatt ez idén is így lesz. Ellenük szinte semmi esély a győzelemre, egyetlen szalmaszál Korea csapata lehet. Mégis, figyelve a görögök stílusát és képességeit, azt is elképzelhetőnek tartom, hogy hasonlóan '94-hez, most sem szereznek pontot. A gólszerzés talán az egyetlen realitás. Rehaghel viszont nem hiába nagy taktikus, talán sikerül megismételni a 2004-es csodát. Talán... Csodát.


A bejegyzés trackback címe:

https://hajitofa.blog.hu/api/trackback/id/tr772009855

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása