Hajítófa

A haíjtófa nem más, mint a versenyszellem első, mondhatni, kőkorszaki megnyilvánulása. Ez a blog is pontosan ezzel fog foglalkozni, vagyis a versenyszellemmel. Még részletesebben: a sporttal.

Naptár

november 2024
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Friss topikok

Utolsó kommentek

Dél-Afrika 2010 22. Algéria

2010.05.20. 15:30 | BoBoN | Szólj hozzá!

Címkék: sport foci foci vb

A vb-re legbalhésabb és drámaibb körülmények között kijutó válogatott Algéria, más néven a "sivatagi rókák" csapata. Az arab országnak sokat kellett tanulnia és szenvednie mire kivívta helyét kontinense élcsapatai közé, de mint az eredmény mutatja, sikerült és megérte. A 30 fős vb-keretben 8 hazai bajnkságban futballozó játékos található, ami mutatja, Algéria is a futball felvevőpiacának egyik színtere lett. Még nem alkottan nagyot a történelemben, hacsak a '90-ben megnyert Afrika Nemzetek Kupáját nem vesszük ide. Egyiptom legyőzése viszont nagy skalp. Miért is? Tovább...

Selejtezők

A CAF-zóna rendszere is több részre tagolja a kijutást, a rókák a második körben kezdhettek, előkelő FIFA-helyezésének köszönhetően. Csoportjukban egyedül Szenegál volt számottevő ellengél, Líbia és Gambia kismiska volt. Ennek megfelelően az oroszlánoktól rögtön a nyitányon kikaptak, sőt Gambia is megcibálta a bajszukat (mindkétszer 0:1), de aztán már csak győztek és így csoportelsőként mehettek a harmadik(döntő) körbe. Ruanda, Zambia és nagy (és gyűlölt) rivális Egyiptom voltak a legyőzendő csapatok, de ismét rosszul kezdtek, 0:0 Ruandával. Később ez a pont majdnem a kijutásba került. Egyiptomot otthon megcsapták 3:1-re, és igen, ezek ugyanazok akik 3:4-et játszottak a brazilokkal a Konföderációs Kupán, valamint az Afrikai Nemzetek Kupája akkori címvédői. Jöhettek a jutalomjátékok Zambia és Ruanda ellen, majd a betervezett örömünnep, épp a rivális otthonában megszerezvén a kijutást. Egyiptom 2:0-ra nyert és ezzel minden téren ugyanolyan mutatóval bírt, mint a zöldmezesek. Nos, ami ezután történt, arra sokan emlékeznek... Összecsapások szurkolók-rendőrök-szurkolók között Kairóban, randalírozás Franciaországban (sok bevándorló éll itt mindkét országból). Ütés, verés, jajgatás, sírás, majd még több könny a szétfújt paprikagáz miatt. A futball nem (csak) játék... A szabályok szerint egy meccsen dőlt el, ki lesz ott a vb-n és itt már kiizzadták az algírok a győzelmet, Szudánban. 24 év után, harmadszor játszhatnak világbajnokságon.

Statisztika(selejtező)

 MérkőzésGyőzelemDöntetlenVereségGólarány
Algéria1382317:8


Történelem

1982-ben, Spanyolországban találkozhatott a futballvilág Algériával, és rögtön kiválóan szerepeltek. Megverték a későbbi döntős nyugatnémeteket, utána kikaptak Ausztriától, majd szoros 3:2-es meccsen nyertek Chile ellen. Igenám, de körbeverés volt a csoportban, és mivel az algírek gólkülönbsége pont nulla volt, így az osztrákok masíroztak tovább a fritzek mellett. Négy évre rá, ismét ott voltak, de a spanyol és brazil attakok ellen nem volt ellenszer, egy kétgólos döntetlen azért összejött szépségtapasznak az északírekkel. Azóta nem volt vb-n a gárda, hosszú szünet tört meg. (Csak zárójelben jegyzem meg, mi, magyarok és épp azóta nem játszottunk mondialon...)

Statisztika(vb)

 MérkőzésGyőzelemDöntetlenVereségGólarány
Algéria62136:10


Kulcsjátékos(ok)

A keret legnagyobb sztárja és legismertebb neve Karim Ziani. A jelenleg Wolfsburgban focizó középpályás még a Marsielle játékosaként keltette fel a figyelmet, nem véletlenül. Remek ütemérzékkel megáldott gyerek, aki képes irányítót és szélsőt is játszani, ráadásul egyiknek sem utolsó. Nem a gólok mestere, sokkal inkább asszisztokat ad, illetve a támadások tőle indulnak. Fordulékony, bár nem nagy cselgép, egy-két ütemváltásával, rövid vágtájával képes megbolondítani akárkit. Azzal, hogy Németországba tette át székhelyét, nyilvánvalóan jobb lett az erőnléte, többen úgy vélik, hogy ez viszont a gyorsasága rovására ment. Nos ez elképzelhető, de a szupergyorsból lett gyors az nem lassú (remélem érthető :D). Ha jól játszik, az algír csapat vezéregyénisége lesz, ha nem, akkor is. Nagyon kell majd az ő okos játéka és látása a pályán és gyanítom, hogy oda is teszi majd magát.

Esélyek(C csoport)

Ez a csoport is szóba jött már egyszer, akkor Szlovénia kapcsán. Nos, szomszédainkat nagy valószínűség szerint laposra verik az észak-afrikaiak, mind játéktudásban, mind erőnlétben felül kell(ene) múlniuk őket. A gebasz majd az angol, amerikai meccseken következik be. Nem látok esélyt a győzelemre, a pontszerzés is csak az amik ellen lehetséges, ha fordítva veszik fel a cipőjüket. A harmadik hely a realitás.


A bejegyzés trackback címe:

https://hajitofa.blog.hu/api/trackback/id/tr902018248

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása